نژاد ژرمن شپرد

german shepherd - ژرمن شپرد:

اصلیت این نژاد المانی میباشد.ارتفاع بدن در جنس نر60تا65سانتیمتر و در ماده ها بین 55تا60سانتیمتر است.

خصوصیات رفتاری: سگهای ژرمن شپرد حیواناتی باهوش-چابک-فعال-مطیع-منطقی و مهربان نسبت به صاحب خود بوده.با کودک به راحتی ارتباط بر قرار کرده و از استعداد تربیت پذیری بالایی برخوردار است.سگهای این نژاد شخصیتی ممتاز داشته و با وجود داشتن بی باکی-جسارت واعتماد به نفس بالا در برخورد با دشمنان-ولی در مقابل صاحب خود بسیار فروتن و مو’دب است. این نژاد به دلیل خصوصیات اخلاقی منحصر به فردش برای انجام انواع کارها مورد تعلیم و تربیت قرار گرفته است و در نواحی مختلف جهان به علت جثه ی قوی-هوش بالا و محاسن اخلاقی استثنایی اش از ان به عنوان نگهبان-استفاده در جنگها-به منظور غریق نجات در رودخانه و دریاها -جهت نجات بهمن زدگان در کوههای پر از برف و یا جهت نجات افراد به دام افتاده در اتش سوزی ها و زمین لرزه ها و نیز به عنوان سگ پلیس جهت ردیابی ردپای مجرمین استفاده میشود.

از انجا که سگهای ماده ی این نژاد حیواناتی صبور و ارام هستند از انها به منظور هدایت نابینایان نیز استفاده میشود.متوسط طول عمر این حیوان در حدود12-13سال است.

/ 4 نظر / 103 بازدید
علیرضا

سگ بسیار قشنگیه[لبخند]

ثنا

مطالبی که نوشته بودین عالی بود مخصوصا اون قسمت آخر. فقط اگه میشه بزرگتر باشه همون قسمت آخر.ممنون[خنده][متفکر]

ستاره

فقط ننوشتی علاوه بر کمک بر نابینایان سگ های پلیسی و مواد مخدر هم هستند

ستاره

خیلی خفنه اینها بیفتن دنبالت کارت تمومه علاوه بر این مطالب این سگ ها باید در منطقه ی سردسیر باشند چون کشور آلمان کشور سرد سیری مانند سیبرین هاسکی و آلاسکن هاسکی باید اینهارو هم بنویسی